Doğal Soya Fasulyesi Faydaları Nedir?

tarafından
97
Doğal Soya Fasulyesi Faydaları Nedir?

Soya fasulyesi en koruyucu fasulye olarak bilinir. Soya %26 protein içerir. Bitkisel ürünlerde en yüksek protein içeriğine sahiptir. “Soya proteini” soya fasulyesinde bulunan proteini ifade eder. Soya, sekiz temel amino asidin tümünü içeren tek bitkisel besindir. Dijital tarım teknolojileri yapılan tarım alanlarında oldukça fazla üretilmekte örneğin soya unu, soya sütü, tofu, peynir, tempeh ve miso gibi fermente ürünler gibi soya suyuna işlenir.

Soya, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize, kalp sağlığını korumanıza, kanserle savaşmanıza, menopozun etkilerini azaltmanıza, sindirim sağlığını iyileştirmenize, doğumu önlemenize ve kemik sağlığını desteklemenize yardımcı olma gibi birçok sağlık yararına sahiptir.

Soya Fasulyesinin Faydaları

Soya Fasulyesinin Faydaları

Metabolik Aktivite

Vücudunuzda yeterli protein varsa, metabolik fonksiyonunuz ve tüm sistem büyük ölçüde iyileşir. Protein, hücrelerin ve kan damarlarının temel taşıdır ve temel olarak insan vücudunun her önemli parçasıdır. Onarılması veya değiştirilmesi gerekiyorsa, soya proteini hücreleri sağlıklı tutabilir ve yenileyebilir. Vejetaryen veya vegan bir yaşam tarzını takip ederken yeterli protein almak zor olabilir, bu nedenle soya, kırmızı et, tavuk, yumurta, süt ürünleri ve balıkta yaygın olarak bulunan proteinin mükemmel bir alternatifidir.

Sağlıklı Kilo Alımı

Soya aslında iki yönlü bir caddedir. Her şeyden önce, soya fasulyesi ve soya ürünleri iştah bastırma ile ilgilidir; bu, insanların obeziteye ve ilgili tüm risklere yol açabilecek aşırı şişkinliği ortadan kaldırmasına yardımcı olabilir. Ancak soya çok miktarda tüketilirse bol miktarda lif ve protein sağladığı için kilo alımına neden olabilir. Bu nedenle soya kilo vermek ve kilo almak isteyenler için iyidir. Ayrıca vücudunuzun verdiği kilo sağlıksızdır, yüksek yağ ve yüksek kolesterol içermez ve sizi diyabet ve kardiyovasküler hastalık gibi tehlikeli durumlardan koruyabilir.

Kanser önleme: Soya fasulyesindeki antioksidan seviyeleri genellikle çeşitli kanserlerin oluşumunu önlemede iyi etkiler gösterir. Antioksidanlar, hücre metabolizmasının tehlikeli yan ürünleri olan serbest radikalleri arar ve nötralize eder. Bu serbest radikaller, sağlıklı hücrelerin ölümcül kanser hücrelerine dönüşmesine neden olabilir. Ek olarak, soya fasulyesindeki yüksek lif içeriği, kolorektal kanser ve kolon kanserinin azalmasıyla ilişkilidir, çünkü lif, sindirim sürecini desteklemeye ve gastrointestinal sistem üzerindeki baskıyı azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kuru börülce ezmesi diğer bir protein kaynağı.

Soya Fsulyesi faydaları

Oldukça sağlıklı bir ürün olduğunu biliyoruz artık, fakat organik tarım ile üretileni bulmak çok önemli ve zor. Organik tarım ürünleri alabileceğiniz bir çok güvenilir web sitesi bulunmasada son zamanlarda popüler ve güvenilir olan tarladayiz.com sitesinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.