Organik ve Sağlıklı Beslenme

tarafından
115
Organik ve Sağlıklı Beslenme

Tarım ilacı çok zararlı bir kimyasal grubunu temsil etmektedir ve artık maalesef her yerde. Bu yüzden tarım ilacından uzak durmak için öğrenmemiz gereken en önemli ayrıntı: Nasıl beslenmemiz gerektiğini öğrenmektir!

Hangi Besini Organik Almalısınız?

Tarım ilacı korkusu hızla yayılmaya devam ediyor. Günümüzde o kadar paranoyak hale geldik ki marketten aldığımız her besine kuşku ile bakmaktayız. Çözüm yolu ise çoğu zaman organik yiyecek ve içecekleri tercih etmekten geçmektedir. Peki hepimizin, her şeyi organik almaya yetecek ekonomik bakımdan gücü var mı? Maalesef bunun cevabı hayır! Günümüzde doğal olarak meyve ve sebzeleri ve diğer besin ürünlerini bulmak sağlığımız açısından çok önemli bir noktaya gelmiştir. Organik besinler kadar organik içecekler de sağlığınız açısından çok önemlidir.

Organik Tarım

Organik Tarım

 

Tarım İlacının Zararları Nelerdir?

Tarım ilacı denildiğinde birçoğumuzun aklında masum bir tablo oluşturulmaktadır. “İlaç” kelimesi sebebiyle tam anlaşılmayan bu zararlı maddeyi daha iyi anlamamız gerekmektedir. Bitkilerin üzerinde bulunan doğal olarak var olan, verimi azaltan ve ürünün kalitesini azaltan böcek, parazit ve mantar gibi canlıları yok etmek için oluşturulmuş kimyasal bileşenlerin tamamına tarım ilacı denmektedir. Tarım ilaçları özünde bir tür zehirdir. Hayatlarını devam ettirmek için çaba harcayan böcek, parazit ve mantar gibi canlıların tamamını öldüren bu kimyasal insan bedenine de oldukça zararlıdır.

 

Tarım İlaçları

Tarım İlaçları

Nasıl Beslenmemiz Gerekiyor?

Günümüzde tarım ilacının kullanılmadığı besinleri tüketmek oldukça önemlidir. Çünkü tarım ilacının neden olduğu zarar bir anda değil, birden yüklü bir şekilde olarak ortaya çıkarmaktadır ve yaşam tarzı bu birikimi tetiklemektedir. Besinlerinizi doğru kullanmaya ve seçmeye başlarsanız uzun zamanda tarım ilaçlarından çok büyük oranda korunabilirsiniz. Doğru besini alma konusunda Tarladayiz.com güvenilir ve doğal ürün garantisi ile sağlığımızı korumamıza destek olmaktadır.

 

Organik tarımın ne olduğunu Organik Tarım Nedir? konu başlıklı yazımızdan okuyarak daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Sizinde sağlıklı beslene yalları ve tüketebileceğimiz organik besinler hakkında fikirleriniz varsa yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. 🙂